İnsanlığa vicdan ol…

Bombalanan vicdanımız,

Bombalanan insanlığımız,

Bombalanan tüm insanlığın bedeni, ruhu ve insanlık coğrafyasıdır.

Paraya, petrole, doğalgaza, elmasa, altına tapanlar strateji ve diplomasi adına deniz sahillerini, su yollarını, dünyanın maddi olan her şeyine bedel bir insanın yaşadığı değerli bir kara parçasını ele geçirmek için bombalar, silahlar üretip insanlığı ve vicdanı susturulmuş insan olma ve devlet olma haysiyetinden yoksun olanlardır. Bunlar sadece Asya, Afrika, Güney Amerika’da insanlığı öldürmüyorlar; Atlantik’ten Pasifiğe, Hint Okyanusuna tüm dünyada insanlığı katlediyorlar, en son vurdukları yer Halep ve Beşiktaş’tır.

Dünyayı uzaylılar işgal etmedi. Dünyayı üç kuruşluk çıkar uğruna robota dönmüş, devlet hassasiyetinden yoksun devletler; robota dönmüş insan hassasiyetinde yoksun insan silueti insanlar; yamyamlar işgal etmiştir. İnsanlık Halep’te , Filistin’de, Basra’da, Bağdat ’da, Musul’da, Urfa’da, Adana’da, Ankara’da, İstanbul’da, Hicaz’da, Yemen’de, Mısır’da, Sudan’da, Çad’da, Libya’da, Tunus’da, Cezayir’de, Orta Afrika’da, Etiyopya’da, Somali’de, Kafkasya’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Özbekistan’da, Keşmir’de, Myanmar’da, Vietnam’da, Kore’de, Doğu Türkistan’da ve sadece Bosna’da öldürülmüyor. Kuzey Amerika’da, Brezilya’da, Venezüella’da, Arjantin’de, Kolombiya’da, Bolivya’da, El Salvador’da, Küba’da, Nikaragua’da, Guatemala’ da, Meksika’da, Macaristan’da, Polonya’da, Çekoslovakya’da, Avusturya’da, Arnavutluk’ta, Makedonya’da, Yunanistan’da, Bulgaristan’da, İtalya’da, Almanya’da, Fransa’da, Ukrayna’da, Kırım’da, Rusya’da, Çin’de, İspanya’da, İskoçya’da ve İrlanda’da tüm insanlık ölüyor.

Medeniyet çoktan öldürüldü,

İnsanı, insanın mutluluğunu, insanlığın ve ülkelerin imar ve inşaasını esas almayıp; bomba ve insanlığı katleden araçlar üreten devletler devlet değildir, ürettiği medeniyet değildir. (MEDENİYET KELİMESİNE HAKARET OLSADA) BUNUN ADI TENEKE MEDENİYETİDİR. Teneke medeniyetten, onun devletleri ve kuklalarından kurtulmak zorundayız. Vicdanının sesine kulak veren insanlık bunları susturur ve susturacaktır.

Gelin vicdanımızın sesine kulak verelim, insanlığımızı ve insanlı ayağa kaldıralım.

Bu gün Beşiktaş’ta, yarın Halep’te Musul’da, öbür gün Filistin’de olalım. Daha sonra gerekirse Brezilya ve Venezüella’da olalım.

Paraya, altına, petrole tapan nasipsiz devlet ve nasipsiz insanlar: Tüm insanlığı , tüm vatanları hedef seçtiler: Müslüman katletmede önde gidiyorlar ama; ne Katolik’i ne Ortodoks’u ne Angelikan’ı, ne Yahudi’yi, ne Budist’i, ne Hindu’yu, ne Taoist’i, ne Şamanist’i, ne Şintoist’i, ne Brahman’ı, ne Ezidi’yi, ne Alevi’yi, ne Sünni’yi, ne Nusayri’yi, ne Dürzi’yi, ne Keldani’yi, ne Sabii’yi,ne Ateist’i , ne Animist’i veya herhangi bir kabile dininin mensubunu, Kızılderili’yi, Zenci’yi ve tüm insanlığı öldürmek için; teneke medeniyeti (!) ve teröristleri; bazen aynı anda şehir şehir, bazen ülke ülke insanlığı yok ediyor. Bazen’de konjoktürel programlar yaparak zaman aralıklı katliamlar yapıyorlar.

Vicdanı olan ses versin !

İnsan olan ayağa kalksın !

Çağrımız vicdanlı insanımıza ve tüm dünya insanlarınadır.

Ülkemizdeki klik, kulüp, hizip, vakıf, yazılı ve görsel medya; vicdanın sesini unutup mikrofon şehveti, twitter ve facebook kolikleri , yazı şehvetiyle mahalle kavgasına tutuşanlar, hizibini-meşrebini çekiştirenler; vicdanının sesini, insanlığın sesini duymayanlar; lütfen sussunlar, mikrofonlarını, kalemlerini, bilgisayarlarını kırsınlar.

Lütfen ! ….

Lütfen bu kadarlık bir vicdan  bu kadarlık insanlık göstersinler.

Bu çok fazla bir şey istemek değildir.

Esas istenen insanlığın vicdanı olmak, insanlığın sesi olmaktır.

Bombalarıyla, silahları ve teröristleriyle insanlığı yok etmek isteyenler bir avuçtur.

Gelin bu büyük insanlık ailesiyle bu bir avuç zombi’yi durduralım…

Ses verelim…

İnsanlığın sesi olalım…

Vicdanımızı kuşanalım…

Amayı, fakat’ı, ayrıyı gayrıyı bırakalım…

Başaramamız için bir sebep yok…

Ayakta duralım…

Cuma’dan sonra Beşiktaş’ta buluşalım…

 

  İNSANLIĞA VİCDAN OL PLATFORMU
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir