Sinemada bu hafta neler var?

Bu hafta sinemalardaki Türk filmleri akını bıçak gibi kesildi. Bu Cuma vizyona giren altı filmin sadece bir tanesi yerli yapım. Peki nereye gitti bu filmler?

Geçen hafta salonlardaki Türk yapımı filmler birden bire ortadan kaybolmuş, “Nereye gitti bu filmler?” diye sormuştuk. Bu hafta cevabımızı aldık. 7 filmden sadece ikisi yabancı.

Hemen haftanın filmlerine baktığımızda, ilk önce ayrık otuyla başlayalım, tutulması üzerine ikincisi çekilen, Jason Bateman, Charlie Day ve Jason Sudeikis’in rol aldıkları Patrondan Kurtulma Sanatı 2; hemen bizden bir devam filmi: sevilen seriden aynı kadro ve aynı yönetmenle Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı; ve sırada Oscar aday adayı Nihat Seven filmi Uzun Yol var. Levent Çetin’in yönettiği Sivil, Güney Doğu’da savaşmış bir askerin savaş sonrası travmalarını anlatıyor. Yine Güney Doğu’dan bir filmle devam ediyoruz, Hüseyin Karabey’in yönettiği Sesime Gel; Ridley Scott’un Musa ve Firavun öyküsü Exodus: Tanrılar ve Krallar ve bu haftanın MVP’si Fatih Akın’dan çok tartışılan ve tartışılacak 1915’de ailesinden koparılan genç bir Ermeni demir ustasının kızlarını bulmak için Mardin’den başlayıp Amerika’ya sürükleyen öyküsünün anlatıldığı Kesik – The Cut.

Geriye Karanlık Kalır ve 1001 Belgesel Film Festivali’nin son günlerini kaçırmayın. İtalyan Sinemasıyla Buluşma, Lise Öğrencileri İçin Belgesel Günleri ise devam ediyor.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir