‘Edebiyat Mevsimi’ geldi..

 

Kış mevsimi geldi gelmesine ama bizi daha çok etkileyen o sıcak sobanın başında çayla yapılan muhabbetlerdir.  Mevsimin en sıcak haberi bu olsa gerek sizi edebiyat mevsimine davet ediyoruz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen “Edebiyat Mevsimi”nde, “Savaş ve Edebiyat” konusu işlenecek.

Kültür Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 20 Aralık’ta başlayacak program kapsamında yaklaşık 80 şair ve yazar, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nde ağırlanacak.  Adının “Savaş ve Edebiyat” olarak belirlenen etkinlikte, savaşların şiir, roman ve hikaye türleri arasındaki bağları masaya yatırılacak. Etkinlikte, Hüseyin Akın, Ali Ural, Cemal Şakar, Yıldız Ramazanoğlu’nun da içinde bulunduğu yazar ve şairler konuk olacak.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilecek “Savaş ve Şiir” ile “Savaş ve Roman” başlıklı oturumlarda, edebi türlerin savaşla ilişkisi ele alınacak.

Etkinliğin 2. gününde, “Soğuk Savaşın Etkileri ve Popüler Kültür” ile “Sahneden Perdeye: Algı ve Gerçek”, üçüncü gün ise “Savaş ve Propaganda”, “Çanakkale Yürüyüşü” ve “Savaş ve Hikaye” konulu panel ve oturumlar gerçekleştirilecek. 25 Aralık’ta Sultanahmet’teki Kızlarağası Medresesi’nin tarihi atmosferinde yılın en iyi edebiyatçılarına verilecek şiir, öykü, roman, biyografi, folklor ve onur ödülü ile sona erecek.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir