33. ULUSLARARASI İSTANBUL KİTAP FUARI BUGÜN AÇILIYOR

Bu sene 8 Kasım 2014 Cumartesi günü (bugün) kapılarını açmaya hazırlanan 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı faaliyet programı açıklandı. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile 08-16 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de düzenlenecek olan 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 750 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı, 300 etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor. Bugün açılışı yapılacak olan fuarın imza günleri ve faaliyet programına www.istanbulkitapfuari.com sitesinden ve sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.
Onur yazarının sinema eleştirmeni Sayın Atilla Dorsay olduğu ve ana temanın “Sinemamızın 100 Yılı” olarak belirlendiği kitap fuarı, yurtdışından 30 konuk yazarın katılımı, yüzlerce imza günü ve tematik etkinliklerle kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuarın ilk dört günü, 8-11 Kasım 2014, açık kalacak olan Uluslararası Salon’da onur konuğu ülke Macaristan yer alacak ve yurtdışından yaklaşık 100 yayınevinin katılımıyla konuk ülke etkinlikleri gerçekleşecek.
Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda “Sinemamızın 100 Yılı” teması kapsamında edebiyat ve sinemanın önde gelen isimlerinin katılacağı söyleşiler ve paneller, “Çocuk Edebiyatı” başlığı altında okuma saatleri ve söyleşiler, “Bir Bahçe’den Bir Bahçe’ye” teması altında Macar edebiyatının güncel ve klasik örneklerinin yer alacağı etkinlikler ve profesyonel buluşmalarla yaklaşık 300 etkinlik gerçekleştirilecek.

SOSYAL MEDYADAN TAKİP
Kitap fuarıyla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, katılımcı yayınevlerini, imza günleri ve etkinlik programıyla ilgili her türlü güncel haberi www.facebook.com/istanbulkitapfuari, www.twitter.com/kitapfuarive www.instagram/kitapfuari üzerinden takip etmek mümkün.

ZİYARET SAATLERİ DEĞİŞTİ
33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi 10.00-19.00 saatleri arasında, hafta sonu ise 10.00-20.00saatleri arasında ziyaret edilebilecek; fuarın son günü olan 16 Kasım Pazar akşamı ise 19.00’da sona erecektir. Öğrenci, öğretmen ve emeklilere girişin ücretsiz olduğu fuarın giriş ücreti 5 TL’dir. 33. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından düzenlenen 24. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı düzenlenecek.

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir