Cem Yılmaz’ın Pek Yakında filmi hakkında bir yorum

Sinema salonuna giderken tedirgindim acaba bir Cem Yılmaz filminden daha hayal kırıklığı ile mi dönecektim. Yakınlarım da aynı düşüncedeydi velhasıl sinemanın kapısında aldık soluğu. Önceden gişe filmlerinin verdiği tecrübeyle erken gitmiştik sinema salonuna çünkü, gişe filmlerinin oynadığı zamanlarda gişelerde bir yoğunluk olur ve büyük ihtimal biraz da geç gittiyseniz bilet bulamazsınız. Lakin bu sefer öyle olmadı bilet almak için gişeye yöneldiğimde sadece 3 kişilik kararsız bir grup vardı onlarda sırayı bize verdiler karar veremedikleri için..

Heyecanla bilet istedim gişe çalışanından koltuk seçmek için ekrana baktığımda birde ne göreyim PEK YAKINDA filmi için sadece iki kişi bilet almıştı.

Biraz şaşkınlık birazda düşünceli bileti alıp bekleme salonuna geçtik. Bu ufak şaşkınlık sonrası film için salondaydık Cem Yılmaz bu sefer bize tamda adamakıllı bir hikaye anlatmış. Boşanmak üzere olan bir çiftin hikayesinin yer aldığı film ara ara ince esprilerle sizi kahkahaya boğuyor. Komedi filmi değil ama dramda değil ortaya karışık bir film olmuş.

Google+Tema

HİKAYE İÇİNDE HİKAYE

Filmde Korsan film satıcı ve yapımcılara dikkat çeken Yılmaz, Korsan bir filmciyi canlandırıyor korsan film yüzünden eşiyle arası açılan Zafer’in eşi Arzu’nun tekrar gönlünü almak için film çekmeye karar verir Arzu’nun geçmişten gelen oyuncu olma isteğini bile Zafer elinde avucunda  ne varsa bu film için harcar birçok zorlukla karşılaşan Zafer’in peşine korsan film mafyası düşer. Olaylar art arda gelişirken bu sürede film çekilmeye başlanır. Filmin devamını sinemada seyretmenizi öneriyorum.

CEM YILMAZ FİLMLERİNİN EN DEĞERLİSİ

Film teknik bakımdan oldukça iyi kurgulanmış,  karışık bir sinopsis silsilesinden geçen bir senaryonun olduğu aşikar en önemlisi de film içinde film çekilmesi ve Şahikalar adı altında bir fragman olarak filmin sonunda verilmesi de ayrıca şık duruyor. Sinema eleştirmenleri her ne kadar Cem Yılmaz’ın Pek Yakında filmini sınıfta bıraksa da  bence Cem Yılmaz filmleri içinde ayrı bir köşede ve bir tık önde tutulabilecek kadar değerli görüyorum. İyi seyirler.

İZLEYİCİNİN GÖZÜNDEN / ESER GEDİK 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir