Yeni Türkiye’nin GAGA’sı

Yeni Türkiye’nin GAGA’sı

Biz yönümüzü değiştirdiğimizden beri bize bir haller oldu. Velhasıl Çağın uyuşukluğunu yaşamaktayız.

Bireyselci, bencil bir yaşam ekonomisi güdüyoruz. Oysa toplumsalcı, aileci ruh kökümüz var bizim, hala var. İlgisizliğin diz boyu çamurunun içinde yaşıyoruz. Tüketiyoruz ya haşa farkında değiliz.  Türkiye pazara dönüşecek dendiğinden beri bu pazarı hep merak ettim, Pazar, ticari bir Pazar mı, nedir bu?

Abraham Lincoln’un açtığı yolda, gösterdiği hedefte yürüyen bir devrin çimenleri olduk. Otoritenin geleceği mercan yokuşundan yuvarladığı talihsiz gençliği..

Yeni Türkiye’de neler var?

Gaga var, küresel emperyalizmin gagası var. Sözüm ona kültürel yıkıntılar içinde olduğumuz şu dönemde bir abide çıkıp durun bir dakika bu işte bir iş var diyemiyor. Paranın Kızılırmak gibi akttığı yerde duranın gözünün yaşına bakmıyorlar. Menfaat akışının sevih secdelerini çoğalttığı namazları hiç mi hiç saymayalım. Sahi bu gaga, pop starlar ıvır zıvırlar Türkiye’ye kim pazarlıyor?

Sakın İslami camianın helal süt emmiş organizatörlerinin parmağı olmasın?

Gaga değilse de, gagacıkları  Türkiye’ye getiren bazı organizatörler Muhafazakar camianın çok ama çok karlı çocukları, evet evet yanlış duymadınız kale içten fetih olunmuş bile..

 

Şimdi iktidar beslemeleri, besmeleyle açtığı konser, festival ve defilelerden gelecek manilerin hesabını yaparken gel de çık şu işin içinden diyor iç sesleri. Ama nafile!

Yeni Türkiye’nin ruh hali:

Konuşursan vatan haini, susarsan münafık, tarafsız kalırsan namussuzsun.

Bize düşen: Fe eyne tezhebûn (Nereye bu gidiş.)  Tekvir /26 

 

Eser Gedik
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir